تصمیم آگاهانه برای یک زیرساخت هوشمند

تصمیم آگاهانه برای یک زیرساخت هوشمند

تصمیم گیری در پروژه های IT معمولاً نیاز به سازش دارد: پروژه های IT باید تا آنجا که ممکن است مقرون به صرفه باشند ، در کمترین زمان ممکن به اتمام برسند و در عین حال دارای بالاترین کیفیت ممکن باشند. هر سه الزام به سختی می توانند در همان زمان برآورده شوند. بنابراین سازش ها نظم روز هستند. راه حل این معضل کلاسیک اغلب انتخاب دو مورد از سه مورد ضروری است ("انتخاب دو").

معضل مشابهی در انتخاب زیرساخت مناسب برای پشتیبانی از عملیات فناوری اطلاعات بوجود می آید. مشتریان هنگامی که برنامه های خود با بالاترین عملکرد ممکن اجرا می شوند ، راضی هستند. با این حال مدیران مالی کمترین هزینه ممکن را می خواهند. پایین ، بهتر. این تضاد معمولاً بر توانایی دولت در عملیات IT تأثیر می گذارد. این اغلب تابع نیازهای مدیران مالی و مشتریان است.

وقتی شرکت ها از چند سال پیش به طور فزاینده ای روی مجازی سازی سرور و دسک تاپ تمرکز کردند ، بالاتر از همه چشم انداز پس انداز مربوط به ادغام بود که باعث تسریع در پذیرش VM ها شد. اکثر برنامه ها را می توان با عملکرد رضایت بخش مجازی سازی کرد. در عین حال ، IT با کاهش خرابی تعمیر و نگهداری ، تجربه کاربر را بهبود بخشیده است. تعداد سرورهای بیش از حد با شماره های گسترده VM عوض شد. از آن زمان ، بخش های QA و DevOps درگیر ساخت و برچیدن هزاران سرور و دسک تاپ مجازی هستند. اما بدون مجازی سازی ، کارکرد یک مرکز داده امروزه کار سختی نیست.

عملکرد به طور قطع

آرایه های تمام فلش به طور فزاینده ای مقرون به صرفه شده اند. آنها یک انتخاب محبوب برای نیازهای با کارایی بالا هستند. تأخیر کم ، به یکی از بزرگترین چالش های فناوری اطلاعات ، اثر مخلوط کن IO از VMware کمک می کند. اثر IO-Blender به این دلیل ایجاد می شود که ده ها ماشین مجازی روی چندین سرور فیزیکی وجود دارد که بطور مداوم به حافظه دسترسی پیدا می کنند و باعث ایجاد تنگناها می شوند. به جای اولویت بندی بار کار IO ، سیستم های تمام فلاش خیلی سریع به درخواست های IO موجود پاسخ می دهند – سریعتر از دیسک یا سیستم های ترکیبی. در برابر پس زمینه سه چالش ذکر شده ، زیرساخت تمام فلش با کارایی بالا و با هزینه مناسب مشخص می شود. هزینه همیشه یکی از دو مهمترین مهم در هر پروژه IT است. با این حال ، مقایسه راه حل های مختلف معمولاً شامل هزینه های تملک و هزینه های عملیاتی کمتر است. با این حال ، خبر خوب این است که سیستم های تمام فلاش سطح عملکردی را ارائه می دهند که به حرفه ای فناوری اطلاعات اجازه می دهد هنگام جستجوی یک راه حل بهینه فن آوری های مختلف را انتخاب کنند.

مانند هر مؤلفه زیرساختی ، راه حل های فلش از نظر قیمت و ارزش تفاوت های چشمگیری دارند. بسیاری از راه حل های تمام فلش موجود در بازار به شیوه کار سیستم های ذخیره سازی قبل از مجازی سازی کار می کنند. چنین معماریهای ذخیره سازی هرگز برای ادغام بارهای مختلط طراحی و بهینه سازی نشده اند. فناوری های جدید ذخیره سازی ، مانند All-Flash ، به طور بالقوه قدرتمندتر هستند ، اما مدیریت این سیستم ها برای بخش IT ساده تر نبوده است. مشکلات عملکرد همچنان باعث تجارب بد در بین کلیه افراد درگیر می شود.

انتخاب دشوار دشوار

با انتخاب یک زیرساخت هوشمند می توان از این مشکلات جلوگیری کرد. امروزه اکثر فروشندگان ادعا می کنند که یادگیری ماشین یکپارچه و هوش مصنوعی را در دستگاه های خود دارند. اما آیا بازاریابی این کلمات کلیدی باعث می شود محصولات واقعاً هوشمند باشند؟ تهیه کنندگان فناوری اطلاعات به طور سنتی نسبت به اظهارات بازاریابی شک دارند. زیرساختی که هوشمندانه به حساب می آید باید بطور خودکار و پیوسته از بار کارها یاد بگیرد و از داده ها برای هدایت اتوماسیون و تجزیه و تحلیل استفاده کند. این به نفع عملیات IT و همچنین کاربران زیرساختی است.

پرداختن به چالش های مربوط به VMware ، از جمله اثر IO-Blender ، افزایش تراکم VM ، و افزایش کارآمد سرورهای قدرتمندتر ، نیاز به هوش سرور پایان دارد. ، شبکه و حافظه. این امر مستلزم درک عمیق از محیط عملیاتی VMware و همچنین یادگیری خودکار برای به حداکثر رساندن ظرفیت و عملکرد ذخیره سازی است. بنابراین بخش فناوری اطلاعات باید زیرساخت هایی را طراحی کند که به طور خاص برای VMware طراحی شده باشد ، نه سیستم هایی که در ابتدا برای بارهای کاری بدنی طراحی شده اند.

بیشتر سیستم های ذخیره سازی که از محیط های VM-پشتیبانی نیز پشتیبانی می کنند. مبتنی بر بلاک و مانند گذشته کار مجازی کار کنید. به طور پیش فرض ، عملکرد مبتنی بر بلاک بینشی در مورد فعالیت های خاص IO دستگاه مجازی ارائه نمی دهد. علاوه بر این ، اقدامات پیکربندی گسترده و اقدامات دولت مورد نیاز است. در سال 2015 ، VMware یک ویژگی با نام VVOLS منتشر کرد که باعث افزایش دید VM می شد اما در پاسخ به شرایط خاص IO محدود بود. VVOLS هنوز هم مبتنی بر حجم است و نیاز به ایجاد و مدیریت حجم دارد. جایگزین استفاده از یک معماری ذخیره سازی مبتنی بر پرونده است که بینش IO هر VM را فراهم می کند. از این گذشته ، VM ها در اصل پرونده هستند. بینش نسبت به مشخصات IO هر VM بهبودی از حافظه مبتنی بر بلوک است. اما استفاده از این نمای دقیق از حافظه VM نیاز به کارایی دارد که بیشتر از یک حافظه استاندارد NFS را ارائه می دهد. یک زیرساخت هوشمند باید برای انجام تجزیه و تحلیل مداوم از الگوی IO از هر VM در کل پشته زیرساختی طراحی شود و با توسعه زیرساخت ها توسعه / مدل سازی پیش بینی شود. می توان از آن برای تجزیه و تحلیل مسائل تأخیر در کلیه مؤلفه ها استفاده کرد و به سرعت در کل از بین برد یا از آنها جلوگیری کرد.

همچنین باهوش تر عمل می کند

عجیب است که تصمیمات فعلی درباره اقدامات زیرساختی منجر به عملکرد کافی نمی شود. و نه این که تلاش دولت به طرز چشمگیری کاهش می یابد. به طور قطع ، یک زیرساخت هوشمند عملکرد مورد نیاز را ارائه می دهد و علاوه بر این گزینه های تجاری را قادر می سازد که در غیر این صورت با کارمندان محدود IT امکان پذیر نیست. این به یک تیم DevOps اجازه می دهد هر روزه هزاران سرور مجازی یا دسک تاپ را با دسترسی به سرویس سلف سرویس خود به زیرساخت های خودکار ایجاد و پاره کند. این امکان پذیر نیست با یک سیستم میراث بلیط بلیط که به پشتیبانی پشتیبانی می کند.

سلف سرویس نیز در مورد ویژگی هایی مانند عکس فوری نیز اعمال می شود ، جایی که سرپرستان VM می توانند عکس هایی از یک VM را به صورت جداگانه در هر VM برای آزمایش بدون ایجاد ایجاد کنند. بر عملکرد کل سیستم تأثیر می گذارد. برای VMware ، استفاده از گزینه های جایگزین معمولاً بسیار محدود است و تأثیر قابل توجهی در عملکرد دارد. یک زیرساخت هوشمند همچنین دارای QoS اتوماتیک برای برنامه ها است و هشدارهایی را برای انحراف از عملکرد عادی ارسال می کند. این مشکلات احتمالی را قبل از تأثیر عملکرد کلی سیستم شناسایی می کند. همچنین تعیین محدودیتهای QOS برای سلف سرویس برای بارهای کاری آزمایشی ، مانع از تولید در اثر آزمایش نمی شود.

علاوه بر چابکی ، جستجوی ویژگی های IO یک VM خاص برای مدیران VM بسیار مفید است زیرا: آنها می توانند در صورت بروز مشکلات سریعتر و هدفمندتر مداخله کنند. یک زیرساخت هوشمند از تجزیه و تحلیلهای ثبت شده درس می آموزد ، تا سیستم بتواند اقدامات اصلاحی را به طور مستقل انجام دهد. این اطلاعات می تواند به حداقل رساندن زمان خرابی کمک کند یا به طور خودکار در تغییر نیازهای عملکرد تنظیم شود. داده های جمع آوری شده توسط سیستم ذخیره سازی فرایند یادگیری ماشین انجام می شود. این باعث می شود تا متخصصان فناوری اطلاعات برای سرمایه گذاری در سایر کارهای خواستار یا توسعه بیشتر اتوماسیون صرفه جویی کنند.

زیرساخت هوشمند ساخته شده برای اندازه گیری

مدیران VMware و سرپرستان زیرساخت ها یک مسئله مهم در حال انجام را می دانند: مقیاس بندی. یا سیستم ذخیره سازی از ظرفیت ذخیره سازی خارج می شود یا مطابق با الزامات IO ذخیره سازی نیست. مقیاس گذاری معمولاً به معنای اضافه کردن سیستم ذخیره سازی دیگر و مهاجرت بارهای کاری به سیستم جدید است که از این طریق سیستم قدیمی می تواند از بین برود. مقیاس کردن سیستم با اضافه کردن ظرفیت ذخیره سازی اضافی و یا مقیاس بندی با اضافه کردن سیستم های ذخیره سازی اضافی ، هوشمندتر است.

سیستم ذخیره سازی اضافی ممکن است ابتدا دارای مرحله گسترش کوچکی باشد و بعداً بر اساس پیش بینی داده محور توسعه یابد. این عملیات ساده باقی مانده است و سیستم اصلی می تواند برای سالهای طولانی با اطمینان کار کند. در معماری های معمولی ، اضافه کردن سیستم های ذخیره سازی اضافی معمولاً با استفاده از سربار اضافی همراه است. به عنوان مثال ، همیشه باید تصمیم گرفت که کدام VM ها باید به سیستم جدید منتقل شوند. یک زیرساخت هوشمند با مدل سازی پیش بینی با استفاده از تکنیک های گفته شده در بالا می تواند برنامه ریزی را بسیار ساده کند.

مقیاس گذاری افقی هوشمند به IT اجازه می دهد تا سیستم های ذخیره سازی جدیدی را افزایش دهد که عملکرد را افزایش می دهد اما در ابتدا با ظرفیت کمتری نسبت به سیستم فعلی شروع می شود. نرم افزار ذخیره سازی سپس از اطلاعات تجزیه و تحلیل برای انتقال خودکار مناسب ترین نامزد VM به سیستم جدید استفاده می کند. این فرآیند خودکار ظرفیت سیستم موجود را باز می کند. در عین حال ، VM های گرسنه از عملکرد از پیشرفت عملکرد سیستم جدید بهره مند می شوند.

تفاوت برای تجارت شما

با استقرار زیرساخت های هوشمند و مدیریتی خود ، متخصصان IT می توانند کارهای خاصی را انجام دهند که سریع تر و مثبت تر به تجارت باشند. تاثیر. زیرساخت ذخیره سازی یک نقطه شروع عالی برای افزایش چابکی و کارایی است. در یک زیرساخت هوشمند ، یک راه حل دقیق مجازی می تواند داده های ارزش سنجی تله متری را فراهم کند ، از آن داده های تله متری بیاموزد و به طور خودکار برای تصحیح منابع IT برای کارهای سطح بالاتر اقدام به تصحیح اقدامات کند.

Tintri توسط نوآوری های DDN گزینه های جدید و هوشمندی را برای مجازی سازی سرور ، VDI و DevOps. زیرساخت مجازی سازی هوشمند Tintri برای ساده سازی چشمگیر عملکرد ماشین های مجازی با یادگیری ماشین ، اتوماسیون و آنالیز طراحی شده است. هزاران مشاغل با انتخاب Tintri ده ها میلیون ساعت در اداره صرفه جویی می کنند. کنترل های منحصر به فرد در سطح VM برای قابلیت های زیرساختی ، از قبیل عکس های فوری ، تکثیر و QoS ، باعث می شود ضمن تولید شتاب ، چرخه های آزمایشی و توسعه ، عملیات تولید را ایمن و قدرتمند جلوه دهند. همراه با برنامه ریزی بهتر و بینش های تحلیلی ، شرکت ها می توانند در جایی که قابلیت مقیاس پذیری و ارزش برنامه های کاربردی خود را افزایش می دهند ، از منابع خود استفاده کنند.

نويسنده: Mario Blandini ، معاون رئيس جمهور بازاریابی در Tintri توسط DDN