جزئیات ضبط بیشتر | Weberblog.net

در پست قبلی ، من PCAP Ultimate خود را منتشر کردم که شامل تمام رایانه های شخصی است که من تاکنون در وبلاگ خود داشته ام. اما این همه چیز نیست: من چند بسته در آنجا هستم که تاکنون منتشر نشده اند. یعنی ، در اینجا جزئیات بیشتری درباره آن پروتکل (احتمالاً شناخته شده) وجود دارد . اینها عبارتند از:

DNS Dynamic Update

(برای اینکه روتر منزل شما با DynDNS اشتباه نشود.) من سه RR (A ، AAAA ، PTR) را به سرور معتبر DNS خود بروز دادم. در حالی که سرور من معتبر است و در درخت جهانی DNS برای "ib-unsigned.weberdns.de" وجود دارد ، کاملاً بدیهی نیست که در درخت DNS بلوک آدرس IPv4 برای اسناد موجود باشد (RFC 5737) ، 198.51.100.0/24. از این رو مجبور شدم سرور را به صورت دستی تنظیم کنم.

این همان چیزی است که به روزرسانی ها در Wireshark به نظر می رسند:

بروزرسانی پویا Wireshark DNS

IPv6 Router Advertising (RA) با RDNSS و DNSSL

تبلیغات روتر گزینه سرور DNS و گزینه لیست جستجوی DNS (البته همراه با اطلاعات پیش فرض پیش فرض). همچنین ، زمان دلتا (جعبه مشخص قرمز ، ستون سفارشی در Wireshark) را توجه کنید زیرا به طور تصادفی بین 19-60 ثانیه متفاوت است زیرا من به صورت دستی آن مقادیر min و max را پیکربندی کردم. (با توجه به RFC 4861 ، حداقل باید 0.33 * حداکثر باشد.)

Wireshark RA با RDNSS و DNSSL

DHCPv6 prefix Delegation

روتر به روتر مکالمه از طریق DHCPv6-PD که در آن روتر پایین دست درخواست پیشوند . در مورد من ، این یک / 56 می شود:

Wireshark DHCPv6 نمایندگی پیشوند

Telnet

اوه ، صبر کنید ، چه؟ بله ، Telnet است. به خاطر کامل بودن. نه به خاطر اینکه من از آن استفاده می کنم ، بلکه به این دلیل که هنوز زنده است. TCP Stream را دنبال کنید و می توانید همه چیز ، از جمله رمز ورود را ببینید. آخ. به سال 2020 خوش آمدید.))

Wireshark Telnet Packet List
Wireshark Telnet Follow TCP Stream

Encapsulation Generating Routing (GRE) [GRE65]

پروتکل تونل سازی که از سیسکو شناخته شده است اما توسط سایر فروشندگان و همچنین استفاده می شود. Palo Alto Networks NGFW. در کاربرد اصلی آن ، در حال تونل کردن IP در IP است. این پروتکل لایه 4 با شماره پروتکل 47 است. (با شماره پورت TCP / UDP اشتباه گرفته نشود.) در ضبط من از نقاط پایانی تونل IP استفاده می کنم در حالی که IPv6 و IPv4 تونل می شوند. پینگ ، ردیاب و اتصال SSH را پیدا خواهید کرد. توجه داشته باشید که Wireshark آدرسهای IP منبع / مقصد تونل شده را نشان می دهد (عالی است!):

Wireshark GRE Tunnel

در صورت تنظیم ، نگهدارنده ها از هر دو طرف ارسال می شوند. "وقتی نگهدارنده را در قسمت انتهایی تونل روتر A فعال می کنید ، روتر در هر بازه ، هدر IP داخلی را ایجاد می کند. در انتهای هدر ، روتر همچنین یک هدر GRE با نوع پروتکل (PT) 0 و هیچ بار دیگر را اضافه می کند "، How GRE Keepalives Working:

Wireshark GRE Keepalive

NetFlow

گزارش فوق داده جریان IP به یک جمع کننده جریان. در مورد من ، یک فایروال Palo Alto Networks بسته های نسخه NetFlow 9 را ارسال می کند. برخی از الگوهای داده نیز در این ردیابی یافت می شوند.

بسته های NetFlow در Wireshark

برکت!