رایانه: کتابخانه رسانه (از ویکی)

رایانه: کتابخانه رسانه (از ویکی)

همچنین ببینید: MediaLibrarySQL

مدیریت رسانه بسته به نوع رسانه نیاز به راه حل های مختلف دارد (عکس ، آهنگ ، فیلم). به عنوان مثال ، برای عکس ها بسیار خوب می شود اگر مهمترین کارکردها (ویرایش تصویر ، برچسب گذاری جغرافیایی و برچسب زدن) در نرم افزار مدیریت یکپارچه شوند.

کتابخانه موسیقی [ ویرایش ] [19659005] شرایط من برای موسیقی [ ویرایش ]

مدیریت ابرداده (اطلاعات توصیفی) برای آهنگ ها ، فیلم ها و غیره.

فهرست صوتی و تصویری کوتاه من [ ویرایش ]

راه حل من برای موسیقی [ ویرایش ]

سعی جدید: Tag Scanner [ edit ]

TagScanner توسط OpenSourceSoft Serkov http://www.xdlab.ru/en.ociation19659002ولو سازماندهی مجموعه های موسیقی را سازماندهی می کند و می تواند پرونده ها را بر اساس اطلاعات برچسب ID3 تغییر نام دهد. برچسب های مفقود شده از http://freedb.org را می خواند. با ویرایشگر پخش کننده صوتی و لیست پخش.

کتابخانه ویدیو [ ویرایش ]

خواسته های من [ ویرایش ]

فیلم های خود را سازماندهی کنید

  • کدام پوشه (فهرستها)؟
  • کدام قالبهای ویدیویی (AVI ، MPEG ، WMV ، ASF ، HDTV H.264 کدک ، …)
  • کدام فراداده ، یعنی برچسب زدن (برای طبقه بندی و جستجو) [19659022] شاید بهتر باشد که ابرداده (فقط) در پرونده های ویدیویی ذخیره نشود ، بلکه کار با فیلم ها با XML-Sidecars (XMP) …؟

صدا و فیلم کوتاه لیست من [19659004] [ ویرایش ]

راه حل من برای فیلم ها [ ویرایش ]

بانکهای اطلاعاتی فیلم [ ویرایش ] [19659031] برای به دست آوردن اطلاعات توصیفی درباره فیلم های ضبط شده ، می توانید از منابع زیر در اینترنت استفاده کنید:

راه حل های قبلی من برای فیلم ها [ ویرایش ]

پس از چند تلاش برای راه حل های نرم افزاری به پایان رسید (CatVids ، …) تصمیم گرفتم از یک راه حل بسیار ساده و خود ساخته بر اساس XML استفاده کنم. این ترکیبات عبارتند از:

در XML می توانید همه چیز را با ساختار بسیار خوبی صرفه جویی کنید ، اما ایجاد یک رابط کاربری برای پرس و جو و ویرایش بسیار خسته کننده است. من این کار را با نسخه XMLSpy 4.2 انجام دادم ، جایی که می توانید فرم ها را تعریف کنید و سپس عملیات را با داده های XML و تعامل رابط کاربر با یک زبان اختصاصی اسکریپت تعریف کنید.

این تجربه باعث شد تا نتیجه بگیرم که این فیلم برای نگه داشتن داده ها نه در XML بلکه در پایگاه داده SQL بهتر (به MediaLibrarySQL مراجعه کنید). انتقال داده ها با استفاده از دو دگرگونی ساده XSL (XSLT) انجام شد. حال باید مشکل (قدیمی) برنامه نویسی رابط های کاربر را برای پایگاه داده های پایگاه داده SQL برطرف کنم ، که قبلاً در چندین برنامه اتفاق افتاده است. با داشتن MicrosoftAccess من همیشه توانسته ام رابط کاربری زیبایی (فرم) ایجاد کنم ، من فقط یک راه حل را می خواستم که مبتنی بر OpenSourceSoftware باشد و به صورت مستقل از پلتفرم قابل اجرا باشد و به هیچ نرم افزاری اضافی مخصوصاً در زمان اجرا احتیاج ندارم. به عنوان مثال مولد اسکریپت های PHP که فرم هایی را برای عملیات پایگاه داده MySQL فعال می کند. پیش از این با NamoWebEditor ، رویکرد موفقیت آمیز بود (پروژه وب سایت اینترنتی) اما اکنون به نرم افزار DBACentral برای MySQL رسیدم … یا می تواند این یک ReportGenerator باشد …؟

Photo Library [ edit ]

تعداد زیادی از عکس های من باید به درستی ثبت شود (بایگانی) و باید بتوانید توضیحات و کلمات کلیدی را جستجو کنید.

شرایط من [ ویرایش ]

  • JPG ،
  • ابرداده: IPTC با عملکرد جستجو
  • GeoTagging
  • نمایش اسلاید: نه تنها به طور مستقیم نمایش داده می شود ، بلکه برای "انتشار" نیز صادر می شود "به عنوان مثال به خانواده – با این کار نمایش IPTC
  • دسترسی به تلفن همراه (به عنوان مثال آیفون ، اندروید) – انتشار (اینترنت)

فهرست کوتاه من [ ویرایش ]

– Main.DietrichKracht – 03 جولای 2005

.