رمزگشایی DevSecOps – وبلاگ Nuvias

توسط مایکل آدجی ، کارشناس امنیت سایبری در Nuvias.

ضرورت های DevSecOps:
  • نسبت به امنیت طرفدار باشید ، بررسی های مداوم را انجام دهید ، قبل از بزرگ شدن مشکلات را حل کنید.
  • افراد صحیح را آموزش و تربیت کنید ، اطمینان حاصل کنید. همه مفهوم را می فهمند. DevSecOps برای اثربخشی نیاز به مشارکت و پیروی از همه افراد درگیر دارد.

DevOps چیست؟

اغلب بین توسعه دهندگان و عملیات تنش در تجارت وجود دارد. توسعه دهندگان می خواهند ابزار و برنامه های جدید را در اسرع وقت تنظیم کنند ، در حالی که اولویت بخش عملیات این است که "چراغ ها را روشن نگه دارید" و محیط فناوری اطلاعات را حفظ کنید. ابتکارات جدید که با سرعت آغاز می شوند ، یک چالش و گاه تهدید را نشان می دهند. رابطه بین توسعه دهندگان و عملیات گاهی اوقات می تواند مانند یک نوجوان باشد ، در تلاش برای شکستن مرزها ، با یک پدر و مادر آگاه در معرض خطر است.

DevOps در مورد هماهنگی دو عملکرد است ، اطمینان از وجود فرایندها و ابزارهایی برای فعال کردن سریع نوآوری بدون به خطر انداختن نظم ، تعادل و ایمنی.

مزایای DevOps چیست؟

اتوماسیون DevOps بدان معنی است که فرآیندها می توانند 24/7 فعال باشند ، بدون اینکه روی منابع عملیاتی تأثیر بگذارد. ادغام بین خط لوله نوآوری و فرآیندهای IT باید از یک چرخه مداوم پیروی کند ، به طور مداوم تنظیم و یکپارچه سازی عناصر جدید و تطبیق ساختار کلی برای اطمینان از یک محیط پایدار. DevOps باعث سریعتر شدن زمان به بازار و یک مزیت رقابتی برای تجارت می شود.

DevSecOps چیست؟

DevSecOps نشانگر ورود امنیت به فرآیندهای DevOps است. اصول DevSecOps از همان منطقی مانند DevOps پیروی می کند ، با تمرکز بیشتر روی امنیت. در اینجا ، آزمایش های امنیتی و ممیزی در مراحل اولیه گنجانیده می شوند. با ظهور هوش مصنوعی ، فرآیندهای DevSecOps می توانند برای کشف ضعف های امنیتی احتمالی و جلوگیری از نقض داده های پرهزینه ، مورد استفاده قرار گیرند.
ادغام امنیت سایبری در کد برنامه نویس ، یک درمان یکنواخت از تهدیدات در محیط کسب و کار را تضمین می کند و خطر "سایه IT "، جایی که ابتکار عمل می تواند به خطر بیفتد امنیت ، اغلب بدون درک واقعی از خطر درگیر.

ادغام امنیت در DevOps؟

برای ادغام موفقیت در امنیت در جریان DevOps ، باید اتوماسیون هوشمند روی ادغام مداوم اعمال شود. / خط لوله استقرار مداوم (CI / CD). ابزارهای اتوماسیون و اجرای سیاست برای پشتیبانی از DevOps ، اطمینان از امنیت و انطباق بدون تأثیرپذیری بر چابکی و نتیجه تجاری وجود دارد.

  • Chef Automate و Chef InSpec ، انعطاف پذیری رمزگذاری را در DevOps امکان پذیر می سازند ، شامل آزمایش و کشف در منبع.
  • Amazon خدمات وب (AWS) ، مایکروسافت آزور و Google Cloud Platform یک سیستم عامل جامع محاسبات ابری هستند که ترکیبی از زیرساخت ها را به عنوان سرویس (IaaS) ، پلتفرم به عنوان یک سرویس (PaaS) و بسته بندی شده نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) ارائه می دهند.
  • Check Point Technologies Technologies و Forcepoint راه حل های امنیت سایبری را ارائه می دهند که فضاهای ابری را ایمن می کند. این راه حل های ابری کمک می کند تا کارکنان در معرض محتوای نامناسب یا مخرب و فریب داده های محرمانه قرار بگیرند.

برای شرکت های کوچک و متوسط ​​بدون داشتن منبع اختصاصی IT در خانه ، کانال می تواند در انتخاب ابزارهای مناسب ، ایجاد

چرا DevSecOps در حال حاضر مهم است؟

DevSecOps و مفهوم "امنیت توسط طراحی" ، به دلیل تصویب سریع خدمات عمومی ابر عمومی ، بیش از هر زمان دیگر اهمیت یافته اند. به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از DevOps. با این وجود ، هنوز درک واقعی "مدل مسئولیت پذیری مشترک" که ارائه دهنده خدمات ابر (CSP) را مسئولیت زیرساخت های ابری و مشتری برای هرگونه داده و منابعی است که در آنجا قرار دارد ، درک می کند. این یک تمایز بسیار مهم است که مجموعه جدیدی از خطرات امنیتی بالقوه را باز می کند ، زیرا سرویس های ابری از طریق اینترنت گسترده تر و با یک آدرس IP عمومی در دسترس هستند.

رعایت به عنوان کد چیست؟

قابل بحث است. مهمترین کاری که می توانید برای به حداقل رساندن ریسک و به حداکثر رساندن سود مالی انجام دهید. این به معنای تعریف الزامات انطباق به دو زبان انسانی و قابل خواندن با ماشین است ، بنابراین پیکربندی ها می توانند بطور خودکار در یک اکوسیستم کامل مستقر ، آزمایش و کنترل شوند.

خودکار سازی و تعبیه فرایندها به کد نرم افزاری با حل مسائل از اصطکاک بین توسعه دهنده و عملکردها جلوگیری می کند. در کد نویسی ، و نه در مرحله اجرای.

کجاست برای DevSecOps؟

گزینه های متمرکز بر امنیت ابری که استفاده از آنها بسیار آسان است ، ابر بومی است و از DevOps پشتیبانی بیشتری می کند. آنها دارایی های ابری را ردیابی و نظارت می کنند ، انطباق ، بهترین عمل را ارائه می دهند و از استفاده چند ابر پشتیبانی می کنند. این سیستم ها در سیستمهای امنیتی سنتی ، با یک لایه مدیریت هوشمند واحد ، یکپارچه خواهند شد.

ما شاهد عملیات بیشتری خواهیم بود که به ابر سریعتر حرکت می کند و هوش مصنوعی بیشتری را در سیستم ها ایجاد می کند.

با تشکر از هوش مصنوعی ، هوشمند. سیستم ها قادر به پیش بینی مسائل و نتایج خواهند بود و به طور مداوم از تجربه یاد می گیرند. خود ترمیم نام بازی و نتیجه مطلوب است.

این روند حاکی از ادغام کارکردهای مختلف و شاخه های IT در یک سیستم هوشمند هماهنگ و درهم تنیده با داده های پس زمینه کافی برای پیش بینی ، اصلاح و حتی خود درمانی است. [19659008]