پرداختن به چالش های شبکه فعلی – نکاتی درباره نوویا

پرداختن به چالش های شبکه فعلی – نکاتی درباره نوویا

وین میسون ، مدیر فروش پیشرفته شبکه در Nvivi ، نگاهی جدی به چالش های فعلی شبکه که باعث خواب مدیران مدیران IT می شود ، می دهد.

شغل مدیر شبکه امروزه دیگر کار آسانی نیست. با کوچکترین مشکل اتصال ، کارمندان دیگر نمی توانند به کار خود ادامه دهند. با این حال ، تیم IT نه تنها باید عملکرد صحیح شبکه را در مشاغل روزانه تضمین کند ، بلکه به طور مداوم عملکرد را بهبود می بخشد ، انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهد ، داده های ایمن را فراهم می کند ، از انطباق و اطمینان از هزینه ها را کاهش می دهد. یک کار واقعی هرکولین. بنابراین به سختی تعجب آور است که بسیاری از مدیران IT از خواب محروم هستند. در اینجا برخی از چالش هایی که باید برطرف شود ، و همچنین چند نکته برای یک خواب سالم ذکر شده است.

مشکل سازگاری در ابر

طبق گزارشی از طرف اتحاد امنیت ابری [1] ، حدود 70٪ از کل سازمان های بزرگ مهاجرت می کنند. داده ها برای برنامه های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) در ابر. تقریباً 90٪ از آنها این داده ها را از نظر تجاری مهم ارزیابی می کنند. این تعداد باید در آینده رو به افزایش باشد. گارتنر پیش بینی می کند که بازار جهانی خدمات عمومی ابر تا سال 2022 به 331.2 میلیارد دلار برسد [2]. در حالی که این مهاجرت بی امان باعث ایجاد مزایای تجاری از قبیل مقیاس پذیری و هزینه می شود ، اتحاد امنیت ابر همچنین گزارش می دهد که بیش از نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی انتظار افزایش حوادث امنیتی را دارند. همچنین عدم اطمینان زیادی در مورد اینکه چه کسی مسئول امنیت ، انطباق و تخلفات است ، به ویژه هنگامی که شرکت ها داده ها را به ابر عمومی مانند AWS یا Azure منتقل می کنند ، وجود دارد.

این مشکل بویژه برای صنعت مالی فشار می آورد و سایر بازارهای عمودی ، مانند خدمات حقوقی و بهداشتی ، که دارای داده های حساس زیادی هستند. با این حال ، این موضوع برای شرکت های کوچک و متوسط ​​نیز که با ابهاماتی در این زمینه روبرو هستند نیز مرتبط است. مشکل این است که سازمان ها ضمن انتقال بار کار به ابر ، شبکه های خود را بصورت ارگانیکی گسترش داده اند. در نتیجه ، شبکه از ابتدا اقدامات امنیتی داخلی ندارد. نکته مهم این است: وقتی داده ها را به ارائه دهنده ابری تحویل می دهید ، مسئولیت حفاظت از داده یا انطباق قانونی را بر عهده نمی گیرید. این سازمان هنوز هم صاحب اطلاعات است و در نهایت مسئولیت آن است. بنابراین وظیفه مدیر شبکه است تا امنیت داده ها را تضمین کند.

سازمان ها باید بدانند که چه نوع داده ای در اختیار دارند ، در کجا ذخیره می شوند و در کجا پردازش می شوند ، زیرا حفاظت از داده ، بومی سازی و حاکمیت داده ها متفاوت است. الزامات قانونی اعمال می شود همه ما آگاه هستیم که نقض GDPR می تواند به جریمه های حداکثر 4٪ از فروش منجر شود. این کابوس وقتی محیطهای ترکیبی و چندکاره ای به وجود می آید که داده ها در میان ابرهای خصوصی و چندین ابر عمومی مانند مایکروسافت لاجورد و خدمات وب آمازون (AWS) توزیع می شود ، بدتر می شوند.

مدیر IT ، CIO و CSO باید به طور قطع در حرکت خود به ابر دست و پنجه نرم کنند. در غیر این صورت ، پس از بروز نشت داده ها ، احتمال بیدار شدن وجود دارد – اما کمکی وجود دارد. به عنوان مثال محصولاتی مانند Checkpoint's Dome 9 ، "پرچم های قرمز" را درمورد موضوع امنیت ابر ، مشکلات مربوط به انطباق و خطرات ایجاد می کنند قبل از آنکه در واقعیت قابل توجه باشند. کابوس دیگری برای مدیران شبکه این است که دقیقاً آنچه را که اتفاق می افتد درک کنند. از آنجا که مدیر شبکه وقتی برنامه ها کند یا غیرقابل اعتماد می شود همیشه سرزنش می کند. چگونه مشکلاتی را که نمی شناسید برطرف می کنید؟ موضوع مدیریت دید – یا فقدان آن – به ویژه در نتیجه افزایش کار از راه دور ، تعداد فزاینده ای از محیط های چندکاره و حجم برنامه های کاربردی که بار عظیمی را در شبکه ایجاد می کنند ، در حال افزایش است.

در مورد عملکرد برنامه ها و کیفیت یا تجربه کاربران نهایی با این حال ، عملکرد برنامه های کاربردی بستگی به عملکرد شبکه edge و همچنین زیرساخت های شبکه اصلی دارد. بنابراین چالش این است که در صورت امکان در زمان واقعی ، دید کامل و گزارشگری جامع از عملکرد کلی برنامه ها ، شبکه و زیرساخت ها را بدست آورید. تاکنون ، این کار با مرور کارگر و خسته کننده از طریق پروتکل های شبکه از منابع مختلف انجام شده است. خبر خوب: ابزارهای بیشتر و بیشتری برای این کار وجود دارد. خبر بد: بیشتر آنها فقط یک جنبه از کاربرد یا عملکرد شبکه را در نظر می گیرند. به همین دلیل است که ما در Nuvias در حال کار بر روی ادغام ابزارهای مختلف مدیریت و عملکرد برای مشاهده در یک بستر یکنواخت هستیم تا بتواند تصویری یکنواخت از وضعیت فعلی به مدیران شبکه ارائه دهد. مرحله بعدی گرایش به سمت راه حل های دیداری-خدماتی است. اینها به شما کمک می کند تا کلیه فرآیندهای موجود در شبکه را مرور کرده و مشکلات را حل کنید. این بدان معنی است که یک نگرانی کمتر.

همیشه این تصمیمات!

در هر نمایشگاه یا کنفرانس تجاری ، میزان سردرگمی به دلیل تعداد زیادی از ارائه دهندگان که همه وعده بهترین راه حل را دارند ، افزایش می یابد. چالش مدیران شبکه این است که راه خود را در اطراف بازار پیدا کنند و درک تقریباً بی پایان از پیشنهادات. این مشکل به ویژه در بازار به سرعت در حال رشد برای پیشنهادات تعریف شده نرم افزاری ، به ویژه در زمینه SD-WAN ، مشهود است. از کجا شروع می کنید و راه حل مناسب برای شرکت شما چیست؟ میزان اطلاعات و گزینه های موجود در بازار SD-WAN بسیار زیاد است و تصمیم گیری نادرست می تواند فاجعه بار باشد.

استفاده از راه حل SD-WAN باعث افزایش چابکی شبکه ، عملکرد و کارایی هزینه می شود. ، اما همه SD-WAN ها یکسان نیستند و برای هر محیط به همان اندازه مناسب هستند. علاوه بر این ، SD-WAN ها باید "حساس به برنامه" باشند و از همه چیز از جریان واقعی و همکاری تا فرآیندهای معامله حساس برای ماموریت پشتیبانی کنند. علاوه بر این ، بین راه حل محلی و رویکرد "به عنوان یک سرویس" نیز انتخاب وجود دارد. مهم است که به شرکای قابل اعتماد ، فروشندگان و مجتمع های سیستم اعتماد کنید که بتوانند با اطمینان خاطر مدیر شبکه را از طریق مین راه حل های تعریف شده نرم افزار راهنمایی کنند.

DilOma DevOps

DevOps به لطف فرآیندهای کارآمدتر ، دنیای توسعه نرم افزار را تغییر داده است. با استفاده از آن زمان به بازار برنامه های جدید چند مرحله ای به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و به روز رسانی های نرم افزار می تواند به جای روزها طی چند دقیقه انجام شود. با این حال ، تنها چند شرکت از DevOps برای شبکه سازی استفاده می کنند. مدیران شبکه که مجبور هستند از روترها گرفته تا سوئیچ ها و کنترلرهای SD-WAN با طیف گسترده ای از تجهیزات سخت افزاری سر و کار داشته باشند ، هنوز به فرآیندهای دستی اعتماد زیادی دارند. در اینجا یک مهره دیگر نیز وجود دارد.

DevOps برای شبکه – که به NetDevOps نیز معروف است – از اتوماسیون کارهای روزمره و فرآیندهای تکراری در مدیریت شبکه پشتیبانی می کند. این نه تنها سرعت تغییرات را افزایش می دهد ، بلکه حاشیه خطا را نیز کاهش می دهد ، مقیاس گذاری را امکان پذیر می کند و فرصتی برای تکثیر فرآیندهای موفق و بدون هیچ مشکلی ایجاد می کند. از ابزارهای اتوماسیون برای مدیریت دستگاه های شبکه استفاده می شود – از تهیه تا پیکربندی گرفته تا مدیریت تغییر مبتنی بر سیاست.

اما هر فرآیند DevOps همچنین به یک ابزار دستی نیاز دارد – بسیاری از پیوندها در این زنجیره منبع باز هستند. هیچ هزینه مجوز برای نرم افزار منبع باز وجود ندارد ، اما سوالات مربوط به امنیت ، پیروی از حقوق و حق چاپ نیز وجود دارد و همچنین موضوعات قابل اعتماد بودن و پشتیبانی است. به عنوان مدیر شبکه ، وقت لازم برای پیگیری و رفع خطاها در نرم افزار ندارید. به همین دلیل ساخت اکوسیستم های DevOps که امکان کسب درآمد تجاری و پشتیبانی گسترده را فراهم می آورد بسیار مهم است. مدیریت شبکه ها هرگز آسان نبوده است. با توجه به پیچیدگی و معماری امروزی توزیع شده ، این وظیفه قطعاً یک چالش رو به رشد است.مشخصه مدیران با توجه به عملکرد شبکه هایشان و تا چه اندازه به طور مداوم به دنبال پیشرفت و ارزش افزوده واقعی هستند. البته عدم موفقیت بدترین کابوس برای هر مدیر شبکه است. در نهایت ، با این حال ، همه با چالش های یکسانی روبرو هستند و با کمک تولید کنندگان ، شرکا و همکاران ، مدیران شبکه باید بتوانند در آرامش بخوابند.

نکات برتر نویا برای خواب بهتر

چالش: بسیاری از شرکت هایی که برنامه های کاربردی و داده های حساس را به ابر منتقل می کنند ، مسئولیت انطباق و امنیت را بر عهده ندارند.
نکته اصلی : قبل از اینکه خیلی دیر شود از محصولاتی استفاده کنید که سیگنال های هشدار دهنده را به شکل "پرچم های قرمز" تولید می کنند تا نقاط ضعف در امنیت ابر و مشکلات انطباق داشته باشند.

Challenge: دید کافی در برنامه ، شبکه و عملکرد زیرساخت برای درک آنچه اتفاق می افتد و متناسب با آن واکنش نشان می دهد.
نکته اصلی: با سیستم عامل های مدیریت عملکرد و دید یکپارچه سر و کار داشته باشید ، و همچنین به عنوان یک سرویس بکشید. راه حل های در حال بررسی.

چالش: تصمیم گیری های آگاهانه توسط همه اعتیاد کنندگان درباره موضوع و با اطلاعات غلط انجام می شود.
نکته اصلی: کار با شرکای قابل اعتماد در کنار هم و با استفاده از تجربه و دانش همکاران برای تصمیم گیری صحیح برای شرکت شما اقدام می کنند.

Challenge: DevOps امیدوار کننده است ، اما سوالات بیشماری را در مورد منبع باز ، امنیت و سازگاری در.
نکته برتر: با یک تهیه کننده کار کنید که می تواند یک ابزار قدرتمند DevOps را با پشتیبانی فنی به شما ارائه دهد.

[1] اتحاد امنیت ابر: https://cloudsecurancealliance.org/press-releases/2019/01/14/new-cloud-security-alliance-study-find-cybersecurance-incivals-and-meconceptions -both-افزایش-به عنوان بحرانی-erp-سیستم-مهاجرت به ابر /

[2] گارتنر: https://www.gartner.com/fa/newsroom/press-releases/2019-04 -02-گارتنر-پیش بینی های سراسر جهان-عمومی-ابر-درآمد-به-G