کابوس های شبکه – نکات برتر برای خواب شبانه

کابوس های شبکه – نکات برتر برای خواب شبانه

وین میسون ، مدیر فروش ، شبکه پیشرفته ، EMEA در Nvivi ، چالش های شبکه را که مدیران IT در شب بیدار می کند و چگونگی اجتناب از آنها را بررسی می کند.

مدیران شبکه – نکات برتر برای خواب شبانه

چالش : بسیاری از مشاغل که برنامه های کاربردی و داده های حساس را به ابر منتقل می کنند ، مسئولیت انطباق و امنیت را بر عهده نمی گیرند.
نکته اصلی : از محصولاتی استفاده کنید که پرچم های قرمز را در اطراف آسیب پذیری امنیتی ابر و کمبود انطباق ارائه می دهند. ، قبل از اینکه خیلی دیر شود

Challenge : دید کافی به عملکرد برنامه ، شبکه و زیرساخت ها برای درک آنچه در جریان است و پاسخ مناسب نیست.
نکته اصلی : به ​​سیستم عامل های مدیریت یکپارچه و دید مراجعه کنید. و راه حل های دیداری به عنوان یک سرویس را در نظر بگیرید.

چالش : جستجو در اعتیاد به مواد مخدره و اطلاعات غلط ، انتخاب آگاهانه را دشوار می کند. [19659004] نکته اصلی : با شرکای قابل اعتماد کار کنید و از تجربه و دانش همسالان استفاده کنید تا به تصمیم صحیحی برای مشاغل خود برسید.

Challenge : DevOps وعده های زیادی می دهد اما سوالات زیادی را در مورد منبع آزاد ایجاد می کند ، امنیت و انطباق.
نکته برتر : با یک تهیه کننده کار کنید که می تواند یک زنجیره ابزار DevOps قدرتمند و نهایی را با پشتیبانی فنی تحویل دهد.

مدیر شبکه ای این روزها کار ساده ای نیست. هرگونه مشکلی در ارتباط که باعث می شود افراد کار خود را انجام ندهند و همه شکست های جهنم را از دست بدهند ، از مدیر عامل به سمت پایین. اما علاوه بر اجرای روزانه شبکه ، تیم IT باید بطور مداوم در تلاش برای بهبود عملکرد ، تسهیل انعطاف پذیری بیشتر ، ایمن سازی داده ها ، اطمینان از انطباق و کاهش هزینه ها باشد. بسیار مرتب است ، بنابراین جای تعجبی ندارد که مدیران شبکه مستعد شبهای بی خوابی باشند. در اینجا فقط برخی از چالش هایی که باید با آنها روبرو شوید ، همراه با برخی از نکات مربوط به خواب شب بخیر.

مجموعه سازگاری ابری

براساس گزارشی از اتحاد امنیت ابر [1] ، تقریبا 70٪ سازمان های سازمانی داده هایی را برای برنامه های منابع سازمانی (ERP) برنامه های کاربردی به ابر مهاجرت می کنند ، و تقریباً 90٪ آنها را تجارت مهم می دانند. فقط انتظار می رود این تعداد افزایش یابد ، و گارتنر پیش بینی می کند که بازار خدمات عمومی ابر در سراسر جهان تا سال 2022 به 331.2BB برسد.

.

در حالی که این مهاجرت غیرقابل توقف ، مزایایی را برای مشاغل مانند مقیاس پذیری و هزینه به همراه می آورد ، اتحاد امنیت ابر نیز می تواند. گزارش می دهد ، در همان زمان ، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان در نظرسنجی خود انتظار داشتند که حوادث امنیتی افزایش یابد. همچنین سردرگمی زیادی درمورد اینکه چه کسی مسئول امنیت ، انطباق و هرگونه نقض مسئولیت و پاسخگو است ، به ویژه هنگامی که شرکت ها داده ها را به ابر عمومی مانند AWS یا لاجورد منتقل می کنند. این موضوع به ویژه برای صنعت مالی و سایر عمودیها ، به عنوان مثال بخش های حقوقی و بهداشتی که دارای داده های حساس زیادی هستند ، بسیار مهم است ، اما برای SME ها به همان اندازه مرتبط است که به نظر می رسد آنها ناامن هستند. مشکل این است که سازمان ها شبکه های خود را به صورت ارگانیکی در حال رشد و در عین حال ، بارهای کاری به ابر را انتقال می دهند ، بنابراین امنیت از ابتدا به شبکه ایجاد نشده است.

نکته اصلی در هنگام تحویل داده ها است. شما به یک ارائه دهنده ابر ، در عین حال مسئولیت محافظت از آن داده ها یا انطباق قانونی و نظارتی را واگذار نمی کنید. این سازمانی است که داده هایی را در اختیار دارد که در نهایت مسئول هستند و اطمینان از امنیت آن وظیفه مدیر شبکه است. سازمان ها باید بدانند که چه نوع داده ای در اختیار دارند ، در کجا ذخیره می شود و در آنجا پردازش می شود ، زیرا قوانین مختلفی از جمله محافظت از داده ها ، بومی سازی و حاکمیت اعمال می شود. همانطور که همه ما آگاه هستیم ، نقض GDPR می تواند به جریمه های حداکثر 4٪ از گردش مالی منجر شود. کابوس هنگامی که محیط های ترکیبی و چند ابر به وجود می آید ، با داده هایی در ابرهای خصوصی و در ابرهای عمومی مختلف مانند مایکروسافت * آزور و آمازون * خدمات وب (AWS) ، به عنوان مثال ترکیب شده است.

مدیران IT ، CIO و مطمئناً سازمانهای جامعه مدنی باید از مهاجرت در ابر خود برای دستیابی به اخبار مربوط به یک نقض واقعی ، اطمینان بیشتری کسب کنند ، اما کمک در دسترس است. به عنوان مثال محصولاتی مانند Dome 9 از Checkpoint * ، "پرچم های قرمز" را در مورد امنیت ابر و کمبود انطباق و خطرات قبل از واقعی شدن آنها فراهم می کنند.

قابلیت مشاهده باطل است

با شبکه های پیچیده و پیچیده که کارکردهای مهم اقتصادی دارند ، دقیقاً می دانند آنچه اتفاق می افتد کابوس دیگری برای مدیران شبکه است که اگر برنامه های کند یا غیرقابل اعتماد باشند سرزنش می کنند. اگر نمی توانید مشکلات را مشاهده کنید ، چگونه می توانید آنها را برطرف کنید؟ مدیریت دید – یا فقدان آن – یک مشکل رو به رشد است ، به ویژه با افزایش کار از راه دور ، تعداد محیط های چند ابر و حجم برنامه های کاربردی که روی شبکه فشار می آورد.

مدیر شبکه اول و مهمتر از همه. مربوط به عملکرد برنامه و کیفیت یا تجربه تحویل به کاربران نهایی است. اما عملکرد برنامه ها به عملکرد شبکه حاشیه و زیرساخت های زیربنایی شبکه بستگی دارد. بنابراین ، به دست آوردن دید کامل و گزارش عملکرد برنامه ، شبکه و عملکرد زیرساختها در کنار هم ، تا آنجا که ممکن است به چالش کشیده شود ، این چالش است.

به طور سنتی ، این کار با ردیابی شبکه های شبکه از منابع مختلف انجام شده است. یک فعالیت شدید و بادآورده. خبر خوب این است که ابزارهای بیشتری در دسترس است. خبر بد این است که اکثر آنها صرفاً به یک جنبه کاربرد یا عملکرد شبکه نگاه می کنند. به همین دلیل در Nuvias ما در تلاش هستیم تا ابزارهای مختلف مدیریت و عملکرد را در یک بستر واحد ادغام کنیم تا دیدگاه و نقطه حقیقت به مدیران شبکه ارائه شود. و با برداشتن این یک قدم دیگر ، گرایش به ارائه راه حل های دیداری به عنوان یک سرویس است که به شما کمک می کند تا بار دانستن آنچه در شبکه اتفاق می افتد و مسئولیت حل مشکلات را برطرف کنید. یک نکته کمتر برای نگرانی.

تصمیم گیری ، تصمیم گیری!

به هر نمایشگاه یا همایش بروید و به راحتی می توانید با مجموعه فروشندگان بهترین راه حل ها را اشتباه بگیرید. چالش مدیران شبکه ، حرکت در بازار و برخورد با گزینه های بیش از حد است. این مشکل توسط بازار تعریف شده در حال رشد نرم افزار ، به ویژه SD-WAN ، برجسته شده است. از کجا شروع می کنید و چه چیزی برای تجارت شما مناسب است؟ میزان اطلاعات و گزینه های موجود در بازار SD-WAN می تواند بسیار زیاد باشد و تصمیم گیری نادرست می تواند فاجعه بار باشد.

در حالی که اتخاذ یک راه حل SD-WAN از نظر بهبود چابکی شبکه ، عملکرد و کارآیی آن ، حس خوبی دارد. همه SD-WAN ها برابر با هر محیطی نیستند. SD-WAN ها همچنین باید "آگاهی از برنامه" داشته باشند ، تا از همه موارد از جریان و همکاری در زمان واقعی ، برای انجام فرایندهای حساس معامله پشتیبانی کنند. سپس گزینه یک راه حل پیش فرض یا یک رویکرد as-a-service وجود دارد. از هیچ کس انتظار نمی رود که زمان ، دانش و تخصص خود را برای گرفتن هر تصمیمی مناسب داشته باشد. به همین دلیل داشتن شرکای قابل اعتماد ، فروشندگان و مجتمع های سیستم که می توانند مدیران شبکه را از طریق نرم افزار تعریف شده از ماین راهنمایی کنند ، مهم است.

معضل DevOps

DevOps با ارائه فرایندهای کارآمدتر ، دنیای توسعه نرم افزار را متحول کرده است. زمان خرید و فروش برنامه های جدید چند پلتفرمی جدید را بطور جدی کاهش داده و فرآیندهای بروزرسانی نرم افزار را از چند روز به دقیقه دیگر کاهش دهید. تعداد کمی از شرکتها DevOps را برای شبکه سازی درگیر کرده اند. مدیران شبکه ، با توجه به مراقبت از چندین تجهیزات سخت افزاری از روترها و سوئیچ ها به کنترلرهای SD-WAN ، هنوز به فرآیندهای دستی اعتماد زیادی دارند. با این حال سردرد دیگری برای مقابله با آن.

DevOps-for-network – به اصطلاح NetDevOps – از اتوماسیون کارهای روزمره یا تکراری در مدیریت شبکه پشتیبانی می کند. این نه تنها سرعت تغییر را بهبود می بخشد بلکه خطاها را کاهش می دهد ، مقیاس را نیز قادر می سازد و این امکان را دارد که فرآیندهای موفقیت آمیز را به راحتی تکثیر کنید. ابزارهای اتوماسیون برای مدیریت دستگاه های شبکه اتخاذ می شوند – از تهیه و پیکربندی گرفته تا مدیریت تغییر مبتنی بر سیاستگذاری.

اما هر فرآیند DevOps به یک ابزار ابزار نیاز دارد و بسیاری از لینک های موجود در زنجیره منبع باز هستند. در حالی که هزینه مجوز برای نرم افزار منبع باز وجود ندارد ، مواردی در مورد امنیت ، انطباق و مالکیت معنوی و همچنین اعتماد و پشتیبانی وجود دارد. مدیران شبکه وقت برای شناسایی و حل خطاها در نرم افزار ندارند. به همین دلیل رشد اکوسیستم های DevOps که می توانند از طریق بازرگانی تجاری و پشتیبانی کامل شوند ، مهم هستند.

مدیریت شبکه ها هرگز آسان نبود ، اما با پیچیدگی و معماری توزیع شده امروز مطمئناً یک چالش رو به رشد است. در مورد نحوه عملکرد شبکه های آنها و محرک پیشرفت مداوم و ارزش پول برای مدیران شبکه داوری می شود. و البته ، یک خاموشی بدترین کابوس مدیر شبکه است. اما همه با چالش های یکسانی روبرو هستند ، بنابراین با کمک فروشندگان ، شرکا و همسالان ، هیچ دلیلی وجود ندارد که یک مدیر شبکه بیش از حد بخوابد.

 * همه نام ها و مارک های شخص ثالث متعلق به صاحبان مربوطه می باشد 
 1. اتحاد امنیتی Cloud: https://cloudsecurancealliance.org/press-releases/2019/01/14/new-cloud-securance -پیمایش-مطالعه-یافتن-امنیت سایبری-حوادث-و-تصورات غلط-هر دو-افزایش-به-بحرانی-سیستم-ارپ-مهاجرت-به-ابر /

[2] گارتنر: https://www.gartner.com/en/newsroom/press-releases/2019-04-02-gartner-forecasts-worldwide-public-cloud-revenue-to-gociation19659034]