کابوس های شبکه – وبلاگ Nuvias

nervous it

وین میسون ، مدیر فروش ، شبکه پیشرفته ، EMEA در Nuvias ، چالش های شبکه را که مدیران IT در شب بیدار می کند و چگونگی اجتناب از آنها را بررسی می کند.

مدیران شبکه: نکات برتر برای خواب شبانه

چالش : بسیاری از مشاغل که برنامه های کاربردی و داده های حساس را به ابر منتقل می کنند مسئولیت انطباق و امنیت را بر عهده نمی گیرند.
نکته اصلی : از محصولاتی استفاده کنید که پرچم های قرمز را در اطراف آسیب پذیری امنیتی ابر و کمبود انطباق ارائه می دهند. ، قبل از اینکه خیلی دیر شود.

Challenge : دید کافی به عملکرد برنامه ، شبکه و زیرساخت ها برای درک آنچه در جریان است و پاسخ مناسب نیست.
نکته اصلی: به سیستم عامل های مدیریت یکپارچه و دید مراجعه کنید. و راه حل های دیداری به عنوان یک سرویس را در نظر بگیرید.

چالش: مرور با اعتیاد به مواد مخدره و اطلاعات نادرست ، انتخاب آگاهانه را دشوار می کند.
p tip: با شرکای قابل اعتماد کار کنید و از تجربه و دانش همسالان استفاده کنید تا به تصمیم صحیحی برای مشاغل خود برسید.

چالش: DevOps وعده های زیادی می دهد اما سوالات زیادی را درباره منبع آزاد ، امنیت و
نکته برتر: با یک تهیه کننده کار کنید که می تواند یک زنجیره ابزار DevOps قوی و پایان را با پشتیبانی فنی تحویل دهد.

این روزها مدیر شبکه کار ساده ای نیست. هرگونه مشکلی در ارتباط که باعث می شود افراد کار خود را انجام ندهند و همه شکست های جهنم را از دست بدهند ، از مدیر عامل به سمت پایین. اما علاوه بر اجرای روزانه شبکه ، تیم IT باید بطور مداوم در تلاش برای بهبود عملکرد ، تسهیل انعطاف پذیری بیشتر ، ایمن سازی داده ها ، اطمینان از انطباق و کاهش هزینه ها باشد. بسیار مرتب است ، بنابراین جای تعجبی ندارد که مدیران شبکه مستعد شبهای بی خوابی باشند. در اینجا فقط برخی از چالش هایی که باید با آنها روبرو شوید ، همراه با برخی از نکات مربوط به خواب شبانه خوب.

مجموعه سازگاری ابری

براساس گزارشی از اتحاد امنیت ابر [1] ، تقریبا 70٪ سازمان های سازمانی داده هایی را برای برنامه های منابع سازمانی (ERP) برنامه های کاربردی به ابر مهاجرت می کنند ، و تقریباً 90٪ آنها را تجارت مهم می دانند. فقط انتظار می رود این تعداد افزایش یابد ، و گارتنر پیش بینی می کند که بازار خدمات عمومی ابر در سراسر جهان تا سال 2022 به 331.2BB برسد.

گزارش می دهد ، در همان زمان ، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان در نظرسنجی خود انتظار داشتند که حوادث امنیتی افزایش یابد. همچنین سردرگمی زیادی در مورد اینکه چه کسی مسئول امنیت ، انطباق و هرگونه نقض مسئولیت پذیری است ، به ویژه هنگامی که شرکت ها داده ها را به ابر عمومی مانند AWS یا Azure منتقل می کنند ، وجود دارد.

موضوع به ویژه برای صنعت مالی و سایر عمودی ها ، به عنوان مثال بخش های حقوقی و بهداشت و درمان ، که دارای داده های حساس زیادی هستند ، اما برای SME ها به همان اندازه مرتبط است که به نظر می رسد آنها ناامن هستند. مشکل این است که سازمان ها شبکه های خود را به صورت ارگانیک در حال رشد و درعین حال ، بارهای کاری به ابر را مهاجرت می کنند ، بنابراین امنیت از ابتدا به شبکه ایجاد نشده است.

نکته اصلی این است که داده ها را تحویل می دهید. شما به یک ارائه دهنده ابر ، در عین حال مسئولیت محافظت از آن داده ها یا انطباق قانونی و نظارتی را واگذار نمی کنید. این سازمانی است که داده هایی را در اختیار دارد که در نهایت مسئولیت آن است و وظیفه مدیر شبکه است که از صحت آن اطمینان حاصل کند.

سازمان ها باید بدانند که چه نوع داده ای در اختیار دارند ، در کجا ذخیره می شوند و از کجا پردازش می شوند ، زیرا قوانین مختلفی شامل حفاظت از داده ها ، بومی سازی و حاکمیت اعمال می شود. همانطور که همه ما آگاه هستیم ، نقض GDPR می تواند به جریمه های حداکثر 4٪ از گردش مالی منجر شود. کابوس هنگامی که صحبت از محیطهای ترکیبی و چند ابر است ، همراه با داده هایی در ابرهای خصوصی و در ابرهای عمومی مختلف مانند مایکروسافت * آزور و آمازون * خدمات وب (AWS) وجود دارد ، به عنوان مثال.

مدیران IT ، CIO و مطمئناً سازمانهای جامعه مدنی باید از مهاجرت در ابر خود برای دستیابی به اخبار مربوط به نقض واقعی ، دریغ کنند ، اما کمک در دسترس است. به عنوان مثال محصولاتی مانند Dome 9 از Checkpoint * ، "پرچم های قرمز" را در مورد امنیت ابر و کمبود انطباق و خطرات قبل از واقعی شدن آنها فراهم می کنند.

Visibility void

با شبکه های فزاینده پیچیده ای که عملکردهای مهم اقتصادی را می شناسند ، دقیقاً می دانند آنچه اتفاق می افتد کابوس دیگری برای مدیران شبکه است که اگر برنامه های کند یا غیرقابل اعتماد باشند سرزنش می کنند. اگر نمی توانید مشکلات را مشاهده کنید ، چگونه می توانید آنها را برطرف کنید؟ مدیریت دید – یا عدم وجود آن – یک مشکل رو به رشد است ، به ویژه با افزایش کار از راه دور ، تعداد محیط های چند ابر و حجم برنامه های کاربردی که روی شبکه فشار می آورد.

مدیر شبکه اول و مهمتر از همه. مربوط به عملکرد برنامه و کیفیت یا تجربه تحویل به کاربران نهایی است. اما عملکرد برنامه ها به عملکرد شبکه حاشیه و زیرساخت های زیربنایی شبکه بستگی دارد. بنابراین ، به دست آوردن دید کامل و گزارش عملکرد برنامه ، شبکه و عملکرد زیرساخت ها در کنار هم ، تا آنجا که ممکن است به چالش کشیده شود ، این چالش است.

به طور سنتی ، این کار با ردیابی شبکه های شبکه از منابع مختلف انجام شده است. یک فعالیت شدید و بادآورده. خبر خوب این است که ابزارهای بیشتری در دسترس است. خبر بد این است که اکثر آنها صرفاً به یک جنبه کاربرد یا عملکرد شبکه نگاه می کنند. به همین دلیل در Nuvias ما در تلاش هستیم تا ابزارهای مختلف مدیریت و عملکرد را در یک بستر واحد ادغام کنیم تا دیدگاه و نقطه حقیقت به مدیران شبکه ارائه شود. و با برداشتن این یک قدم دیگر ، گرایش به ارائه راه حل های دیداری به عنوان یک سرویس است که به شما کمک می کند تا بار دانستن آنچه در شبکه اتفاق می افتد و به رفع مشکلات کمک می کند. نگران نباشید.

تصمیم گیری ، تصمیم گیری!

به هر نمایشگاه یا همایش بروید و به راحتی می توانید با مجموعه فروشندگان بهترین راه حل ها را اشتباه بگیرید. چالش مدیران شبکه ، حرکت در بازار و برخورد با گزینه های بیش از حد است. این مشکل توسط بازار توسعه یافته نرم افزار ، به خصوص SD-WAN مشخص شده است.

از کجا شروع می کنید و چه کاری برای تجارت شما مناسب است؟ میزان اطلاعات و گزینه های موجود در بازار SD-WAN می تواند بسیار زیاد باشد و تصمیم گیری نادرست می تواند فاجعه بار باشد.

در حالی که اتخاذ یک راه حل SD-WAN ، از نظر بهبود چابکی شبکه ، عملکرد و کارایی هزینه ، حس خوبی دارد. همه SD-WAN ها برابر با هر محیطی نیستند. SD-WAN ها همچنین باید "آگاهی از برنامه" داشته باشند ، تا از همه موارد از جریان و همکاری در زمان واقعی ، برای انجام فرایندهای انتقادی انتقادی پشتیبانی کنند. سپس گزینه راه حل پیش فرض یا رویکرد as-a-service وجود دارد.

از کسی انتظار نمی رود که زمان لازم ، دانش و تخصص خود را برای گرفتن هر تصمیمی مناسب داشته باشد. به همین دلیل داشتن شرکای قابل اعتماد ، فروشندگان و یکپارچه سازندگان سیستم که می توانند مدیران شبکه را از طریق نرم افزار تعریف شده از مین راهنمایی کنند ، مهم است. زمان خرید و فروش برنامه های جدید چند پلتفرمی جدید را بطور جدی کاهش داده و فرآیندهای بروزرسانی نرم افزار را از چند روز به دقیقه دیگر کاهش دهید.

تعداد کمی از شرکت ها DevOps را برای شبکه سازی در آغوش گرفتند. مدیران شبکه ، با توجه به مراقبت از چندین تجهیزات سخت افزاری از روترها و سوئیچ ها به کنترلرهای SD-WAN ، هنوز به فرآیندهای دستی اعتماد زیادی دارند. با این حال سردرد دیگری برای مقابله با آن.

DevOps-for-network – به اصطلاح NetDevOps – از اتوماسیون کارهای روزمره یا تکراری در مدیریت شبکه پشتیبانی می کند. این نه تنها سرعت تغییر را بهبود می بخشد بلکه خطاها را کاهش می دهد ، مقیاس را نیز قادر می سازد و این امکان را دارد که فرآیندهای موفقیت آمیز را به راحتی تکثیر کنید. ابزارهای اتوماسیون برای مدیریت دستگاه های شبکه اتخاذ می شوند – از تهیه و پیکربندی گرفته تا مدیریت تغییر مبتنی بر سیاست.

اما هر فرآیند DevOps به یک ابزار دستیابی نیاز دارد و بسیاری از لینک های زنجیره ای منبع باز هستند. در حالی که هزینه مجوز برای نرم افزار منبع باز وجود ندارد ، مواردی در مورد امنیت ، انطباق و مالکیت معنوی و همچنین اعتماد و پشتیبانی وجود دارد. مدیران شبکه وقت برای شناسایی و حل خطاها در نرم افزار ندارند. به همین دلیل رشد اکوسیستم های DevOps که می توانند از طریق تجاری تجاری و پشتیبانی کامل شوند ، مهم هستند.

مدیریت شبکه ها هرگز آسان نبود ، اما با پیچیدگی و معماری امروزی توزیع شده مطمئناً یک چالش رو به رشد است. در مورد نحوه عملکرد شبکه های آنها و محرک پیشرفت مداوم و ارزش پول برای مدیران شبکه داوری می شود. و البته ، یک خاموشی بدترین کابوس مدیر شبکه است. اما همه با چالش های یکسانی روبرو هستند ، بنابراین با کمک فروشندگان ، شرکا و همسالان ، هیچ دلیلی وجود ندارد که مدیر شبکه بیش از حد بخوابد.

* همه نام ها و مارک های شخص ثالث متعلق به صاحبان مربوطه می باشد.

[1] .Calloud Security Alliance: https://clordsecurancealliance.org/press-releases/2019/01/14/new-cloud-security-alliance-study-find-cybersecurity-inc bûyer-and-misconceptions-both -increase-as-kritic-erp-systems-مهاجرت به ابر /

[2]. گارتنر: https://www.gartner.com/fa/newsroom/press-releases/2019-04-02-gartner-forecasts-worldwide-public-cloud-revenue-to-gazon19659012]