یادگیری عمیق – رسیدن به ثبات سرور

یادگیری عمیق - رسیدن به ثبات سرور

نحوه استفاده Adacor از یادگیری عمیق

با توجه به یادگیری عمیق ، Adacor از دو طریق شریک خوبی برای شرکت ها است. از یک طرف ، ما در حال ایجاد پروژه های یادگیری عمیق خودمان برای تجزیه و تحلیل پیش بینی با توجه به پایداری سرورها ، برای توسعه سیستم های پیشرفته پایگاه داده و برای بهبود معماری شبکه هستیم. ما دانشمندان داده ها در Adacor تجربه و دانش گسترده ای در یادگیری عمیق و ساختارهای ریاضی مرتبط داریم. ما این دانش را منتقل می کنیم و به شرکت هایی که می خواهند پروژه های یادگیری عمیق را در سیستم های خودشان پیاده سازی کنند ، توصیه می کنیم. علاوه بر این ، ما از مفهوم فنی پشتیبانی می کنیم و مسیرهای انتقال موفقیت آمیز را نشان می دهیم.

اجرای پروژه های یادگیری عمیق پیچیده است زیرا به قدرت محاسباتی عظیم نیاز دارند. آموزش یک مدل یادگیری عمیق بسته به اندازه داده ها و توان محاسباتی موجود می تواند ساعت ها ، روزها یا هفته ها طول بکشد. در این زمینه ، پردازنده های گرافیکی (GPU) عملکرد بسیار سختی را پشت سر می گذارند. یک مثال خدمات بسیار قدرتمند برای پرداخت به ازای هر استفاده مانند واحد پردازش تانسور Google (TPU) است. هزینه ها برای استفاده از Cloud TPU با شبکه پر سرعت توسعه یافته توسط Google اعمال می شود ، که برای آموزش مدل های یادگیری ماشین استفاده می شود. این پروژه ها منحصراً در Google Cloud اجرا می شوند. Adacor شرکتها را با پروژه های مربوطه در زمینه طراحی ، انتقال و بهره برداری پشتیبانی می کند.

اطلاعات زمینه در مورد یادگیری عمیق

یادگیری عمیق اغلب با هوش مصنوعی (AI) برابر می شود. این درست نیست حوزه فرعی یادگیری ماشین با سایر روشهای یادگیری ماشین تفاوت دارد زیرا انسان در تجزیه و تحلیل داده ها یا در فرآیند تصمیم گیری دخالتی ندارد. وظیفه او تهیه اطلاعات برای فرآیند یادگیری و مستند سازی فرایندها است. این الگوریتم به تجزیه و تحلیل ، پیش بینی و تصمیم گیری توجه می کند. یادگیری عمیق به سطح بی سابقه ای از دقت رسیده است.

شبکه های عصبی چیست؟

به طور معمول ، این روش بر اساس معماری شبکه عصبی پیاده سازی می شود. وقتی در مورد "شبکه های عصبی" در IT صحبت می کنیم ، ما در مورد تکثیر مغز یا سیستم عصبی انسان صحبت نمی کنیم. این قیاس ناشی از "نوزادی" هوش مصنوعی است. این بیشتر در مورد انتزاع های سطح بالا است. آنها به منظور ایجاد مدل هایی برای پردازش اطلاعات مقدار زیادی از داده ها (داده های بزرگ) عمل می کنند.

شبکه های عصبی شامل چندین نورون هستند که به آنها واحد گفته می شوند. آنها وظیفه دارند تا اطلاعاتی را از محیط یا سایر سلولهای عصبی به دست آورند و آن را به شکل دیگری اصلاح شده به واحدهای دیگر یا محیط انتقال دهند.

سه نوع مختلف از نورون وجود دارد:

1. "واحدهای ورودی" سیگنال (محرک ، الگوهای) را از جهان خارج دریافت می کنند.

2. "واحدهای خروجی" سیگنال ها را به جهان خارج منتقل می کنند.

3. "واحدهای مخفی" بین واحدهای ورودی و خروجی واقع شده اند و جهان خارج را نشان می دهند.

 شبکه های یادگیری عمیق و عصبی

مدل یادگیری عمیق

نورون ها و لایه های بیشتر موضوعات پیچیده تر را می توان در سیستم نشان داد. یک شبکه عصبی عمیق – همانطور که با یادگیری عمیق مورد نیاز است – چندین لایه پردازش غیرخطی را ترکیب می کند. سطح ورودی ، سطح خروجی و سطح "پنهان" (پنهان) از طریق گره ها به هم متصل می شوند. عمق توسط هر لایه پنهان با استفاده از خروجی سطح قبلی به عنوان ورودی ایجاد می شود. اصطلاح "عمیق" به تعداد لایه های شبکه اشاره دارد – هرچه لایه های بیشتر ، شبکه را عمیق تر کنند. شبکه های عصبی متعارف شامل دو یا سه لایه هستند ، در حالی که ساختارهای شبکه یادگیری عمیق می توانند شامل صدها لایه باشند.

تشخیص تصویر – نمونه ای روشن

فرض کنید تعدادی تصویر وجود دارد. هر تصویر شامل یکی از چهار دسته شی مختلف است. اگر شبکه یادگیری عمیق به طور خودکار تشخیص دهد که در هر تصویر کدام شیء قرار دارد ، شبکه با تعداد مشخصی از داده های آموزش تغذیه می شود. بر این اساس ، شبکه شروع به درک ویژگی های خاص اشیاء می کند و آنها را به گروه مربوطه اختصاص می دهد. هر لایه در شبکه داده ها را از لایه قبلی می گیرد ، آن را تغییر می دهد و آنرا به جلو هدایت می کند. پس از مدتی ، شبکه نه تنها از ویژگیهای آموخته شده در آموزش به عنوان یک سیستم طبقه بندی استفاده می کند بلکه پیچیدگی و سطح جزئیات یادگیری را از تغییر به شیفت افزایش می دهد. این امر به طور مستقیم از داده ها و بدون تأثیرگذاری بر عملکردهای فرد آموخته می شود.

شرایط لازم برای پروژه های یادگیری عمیق

پیش پردازش دقیق برای ایجاد یادگیری عمیق ضروری است. یک بانک اطلاعاتی دیجیتالیزه شده استاندارد می تواند پایه ای برای یادگیری عمیق باشد – یا به عبارت دیگر: نتایج یادگیری عمیق فقط به اندازه کیفیت داده ها خوب است. الگوریتم های پیشرفته یک پایگاه داده بد را جبران نمی کنند. پیش پردازش به پرسنل واجد شرایط نیاز دارد. در Adacor ، دانشمندان داده ها و توسعه دهندگان دست به دست هم می دهند. از واردات و تمیز کردن داده ها گرفته تا تطبیق مدل یادگیری ماشین ، لازم است استاندارد سازی داده ها و به طور مداوم سازگاری مدل بهبود یابد.

چه سناریوهای کاربردی یادگیری عمیق ارائه می دهد؟

بسیاری از صنایع از این روش بهره می گیرند ، همانطور که در مثالهای زیر نشان داده شده است.

  • صنعت خودروسازی در تلاش است تا وسایل نقلیه خودران رانندگی را توسعه دهد. اگر ماشین هنگام نزدیک شدن به یک عابر پیاده به طور خودکار کند شود ، بر اساس برنامه های تشخیص تصویر بر اساس روش های یادگیری عمیق است.
  • اگر یک دستگاه خودپرداز یک اسکناس تقلبی را رد کند ، این نتیجه روش های جدید تشخیص تصویر است. آنها بسیار دقیق تر از آنچه ممکن است حواس انسان باشد کار می کنند.
  • اگر ما با یک تلفن هوشمند در خارج از کشور عکس بگیریم و دستگاه ترجمه صحیح را بخواند ، نتیجه آن بر اساس روش های پیشرفته یادگیری عمیق است.
  • الگوریتم های یادگیری عمیق در آنالیز ژنتیکی استفاده می شود. دلیل این امر این است که آنها می توانند به سرعت ناهنجاری ها را در میلیاردها پرونده داده که نشان دهنده نقص یا بیماری ژنتیکی است ، شناسایی کنند. [سالهایاخیر،زمانلازمبرایچنینتحلیلهاییازهفتههابهدقیقههاکاهشیافتهاست
  • یادگیری عمیق همچنین برای شناسایی شخص از طریق تشخیص چهره ، ترجمه متن و تشخیص گفتار و همچنین برای سیستم های پیشرفته کمک به راننده مورد استفاده قرار می گیرد.

نتیجه گیری: واقعی یادگیری عمیق فرمول جادویی برای آینده؟

یادگیری عمیق یک مدل آماری است نه یک مدل منطقی. این ترس بی اساس است که ماشین های هوشمند ممکن است به زودی برتر از بشریت باشند. در بسیاری از مناطق ، ماشین آلات بهتر یا دقیق تر از انسان هستند ، اما آنها نمی توانند به "همزمانی" با اعمال یا تصمیمات "معنی دار" پاسخ دهند. برای هر مشکلی در فناوری اطلاعات ، الگویی وجود ندارد که بتواند به عنوان "اردوگاه آموزشی" برای یادگیری عمیق خدمت کند. در واقع ، مغز انسان بسیار قدرتمندتر از هر دستگاه است و از انرژی قابل توجهی کمتری استفاده می کند. اگر از مقایسه دستگاه و هوش انسانی دست بکشیم ، خواهیم فهمید که انسان و ماشین می توانند در زندگی روزمره تیم قدرتمندی تشکیل دهند.

Deep Learning یک زیر مجموعه از یادگیری ماشین و یک روش عالی برای حل مشکلات در فرآیندهای پروژه است. برای بررسی و تجزیه و تحلیل پردازش اطلاعات. با استفاده از این روش ، Adacor توانست الگوریتم هایی را برای بسیاری از مشکلات فرعی ایجاد کند که در جهت بهبود کیفیت سرویس و عملکرد سرور مفید است.

آیا اطلاعات بیشتری درباره AI و مباحث پیش بینی دوست دارید؟

سپس مقاله های هیجان انگیز تری در وبلاگ داریم. شما باید بخوانید دانشمندان داده های ما سیمون کراننیگ و شاراف اولادالی توضیح می دهند که چگونه شرکت ها از تجزیه و تحلیل پیش بینی ، چگونگی اجرای یادگیری ماشینی و چه چیزی در پشت اصطلاح یادگیری نظارت شده بهره می برند. شما همچنین از مدیر محصولات ما والنتین روتنبرگ یاد خواهید گرفت که چگونه Adacor از نظارت پیش بینی کننده به عنوان بخشی از یک پروژه ابتکاری هوش مصنوعی استفاده می کند.

.