Dell OpenNetwork سوئیچ ها با OS10 است

دل در سال 2011 شبکه های Force10 را بدست آورد. از آن زمان به بعد ، نمونه کارها دل نیز سوئیچ های شرکت را شامل می شد. برخی از این سوئیچ ها از سال 2016 دارای OS10 مبتنی بر لینوکس لینكس Debian هستند.

OS10 از یك هسته استاندارد لینوكس استفاده می كند و از طریق رابط Abstraction Switch Abstraction (SAI) Open Compute Project (SAI) به سخت افزار شبکه می دهد. پروژه ای که در کنار Dell توسط مایکروسافت ، فیس بوک ، Broadcom ، Intel و Mellanox پشتیبانی و مورد استفاده قرار می گیرد. این بدان معنی است که توسعه دهندگان دیگر نیازی به نگرانی در مورد سخت افزار سوئیچینگ خود را ندارند و می توانند به استانداردهای باز اعتماد کنند.

سیستم عامل OS10 اکنون بسیار بالغ است و تقریباً عملکرد مشابهی را با سیستم عامل قبلی ارائه می دهد. دلیل کافی برای من این است که در چند ماه گذشته نگاهی دقیق تر به کلیدهای OS10 بیندازم و از آنها در پروژه های اول استفاده کنم. به خصوص از آنجا که این دستگاه ها از نظر قیمت بسیار جذاب هستند.

تجربه من در عمل با سوئیچ ها بسیار مثبت است و من می توانم به طور مداوم آنها را توصیه کنم. با این حال ، یافتن اسناد و به روزرسانی ها در Dell دشوار است. به همین دلیل می توانم اطلاعات و پیوندهای مهم را برای دستیابی به آنها در اینجا بنویسم.

OS10 و بارگیری های به روزرسانی سیستم عامل

وب سایت دل برای یافتن به روزرسانی و سیستم عامل سخت است. آسانتر یافتن به روزرسانی ها به اصطلاح Dell Digital Locker . اگر با کاربر خود وارد آنجا شوید ، به روزرسانی های OS10 را پیدا خواهید کرد ، مشروط بر این که محصولاتی با قرارداد تعمیر و نگهداری فعلی داشته باشید که OS10 را اجرا می کند.

جدیدترین سیستم عامل یا BIOS جدیدتر را می توانید در درایورها و بارگیریها در وب سایت دل درباره برچسب سرویس یا نام مدل دقیق سوئیچ.

دسترسی به کنسول

تنظیمات پیش فرض دسترسی به کنسول به شرح زیر است:

  • 115200 baud rate
  • بدون برابری
  • 8 بیت داده
  • 1 بیت توقف
  • بدون کنترل جریان

ذخیره تنظیمات سوئیچ

پیکربندی سوئیچ را می توان با استفاده از پروتکل های مختلف با کپی ذخیره کرد. من scp را ترجیح می دهم. مهم است که مسیر کاملاً مشخص باشد. برای یک مک با آدرس IP 192.168.140.157 ، کاربر kristian و تست رمز عبور باید دستور زیر را وارد کنید:

 کپی در حال اجرا-پیکربندی scp: // kristian: [email protected]/Users/kristian/ Switch-maschen-23 

بروزرسانی OS10

بروزرسانی OS10 با دستور "بارگیری تصویر" می تواند انجام شود. اگر به روزرسانی از مک بوک که در بالا توضیح داده شده است بارگیری شود و تصویر OS10 با نام "PKGS_OS10-Enterprise-10.5.0.1P1.433stretch-installer-x86_64.bin" بارگیری شود ، دستور زیر لازم است.

 scp: // kristian: [email protected]/Users/kristian/Downloads/PKGS_OS10-Enterprise-10.5.0.1P1.433stretch-installer-x86_64.bin 

برای نمایش وضعیت بارگیری ، دستور زیر را اجرا کنید.

 وضعیت تصویر 

برای مشاهده تصاویر بارگیری شده ، دستور زیر را اجرا کنید.

 dir image 

برای نصب تصویر دريافت شده ، از دستور زیر استفاده کنید.

 image install image: //PKGS_OS10-Enterprise-10.5.0.1 P1.433stretch-installer-x86_64.bin 

پیشرفت نصب را می توان با دستور زیر "نمایش وضعیت تصویر" دوباره بررسی کرد. پس از نصب موفقیت آمیز ، پارتیشن بوت باید تغییر یابد.

 آماده به کار سیستم boot 

وضعیت تصویر بوت را می توان با دستور زیر پرس و جو کرد.

 جزئیات بوت را نشان می دهد 

به محض به روزرسانی با موفقیت انجام شد ، سوئیچ باید سرانجام یکی دیگر از مجدداً شروع به کار می کند. این کار با دستور "بارگذاری مجدد" انجام می شود. پس از شروع مجدد ، نسخه جدید OS10 باید بوت شود. این امر می تواند با دستور "show version" بررسی شود.

تنظیم دامنه vlt

برای تنظیم دامنه vlt 2 روی سوئیچ با آدرس IP "192.168.140.83 ، که از طریق رابط" وصل می شود "ethernet1 / 1 / 1 "و" ethernet1 / 1/2 "به یک سوئیچ با آدرس IP" 192.168.140.84 "متصل می شوید ، به خطوط پیکربندی زیر نیاز خواهید داشت:

 vlt-domain 2
 مقصد پشتیبان گیری 192.168.140.84
 کشف-رابط ethernet1 / 1 / 1-1 / 1/2 

برای تنظیم یک vlt با کانال vlt-port 3 برای یک صندوق عقب ، دستورات زیر را وارد کنید:

 رابط port-channel3
 توضیحات "نام vlt"
 خاموش نیست
 تنه حالت سوئیچپورت
 دسترسی سوئیچپورت vlan 3002
 mtu 9216
 vlt-port-channel 3 

به عنوان مثال برای افزودن رابط "ethernet1 / 1/3" به این vlt به دستورات زیر نیاز دارید.

 رابط ethernet1 / 1/3
 خاموش نیست
 حالت کانال 3 گروه فعال است
 بدون تعویض
 flowcontrol دریافت خاموش 

در سوئیچ دوم البته ، باید پیکربندی مشابهی انجام شود ، باید آدرس IP در دامنه vlt بر این اساس تنظیم شود.

برای نمایش دامنه vlt 2 پیکربندی شده و موفقیت. کنترل شما دستور زیر را وارد می کنید:

 vlt 2 vlt-port-details 

show.