Dell OpenNetwork سوئیچ ها با OS10 است

دل در سال 2011 شبکه های Force10 را بدست آورد. از آن زمان به بعد ، نمونه کارها دل نیز سوئیچ های شرکت را شامل می شد. برخی از این سوئیچ ها از سال 2016 سیستم عامل مبتنی بر Debian Linux Linux را اجرا کرده اند.

OS10 از یک هسته استاندارد لینوکس استفاده می کند و از طریق رابط کاربری Abstraction Interface (SAI) از پروژه Open Compute امکان دسترسی به سخت افزار شبکه را فراهم می کند. پروژه ای که توسط مایکروسافت ، فیس بوک ، Broadcom ، Intel و Mellanox پشتیبانی و استفاده می شود. این بدان معنی است که توسعه دهندگان دیگر نیازی به نگرانی در مورد سخت افزار سوئیچینگ در واقع مورد استفاده ندارند و می توانند استاندارد های باز بسازند.

سیستم OS10 اکنون بسیار بالغ است و تقریباً همان طیف وسیعی از توابع را با OS9 قبلی ارائه می دهد. دلیل کافی برای من این است که در چند ماه گذشته نگاهی دقیق تر به کلیدهای OS10 بیندازم و از آنها در پروژه های اول استفاده کنم. به خصوص از آنجا که این دستگاه ها از نظر قیمت بسیار جذابی هستند.

تجربه عملی من در مورد سوئیچ ها بسیار مثبت است و می توانم آنها را در کل توصیه کنم. با این حال ، یافتن اسناد و به روزرسانی ها در Dell دشوار است. بنابراین ، من در حال نوشتن برخی از اطلاعات و پیوندهای مهم هستم تا بتوانم همیشه آنها را در دسترس داشته باشم.

بارگیریهای به روزرسانی برای OS10 و سیستم عامل

یافتن به روزرسانی ها و سیستم عامل در وب سایت دل دشوار است. یافتن به روزرسانی ها در به اصطلاح Dell Digital Locker آسان تر است. اگر با کاربر خود وارد آنجا شوید ، به روزرسانی های OS10 را پیدا خواهید کرد ، مشروط بر اینکه محصولات دارای قرارداد تعمیر و نگهداری فعلی را داشته باشید که OS10 را اجرا می کند.

یک سیستم عامل فعلی یا BIOS جدیدتر دوباره پیدا شده است. درایورها و بارگیریها در وب سایت دل درباره برچسب سرویس یا نام مدل دقیق سوئیچ.

دسترسی به کنسول

تنظیمات پیش فرض دسترسی به کنسول به شرح زیر است:

  • 115200 baud rate
  • بدون برابری
  • 8 بیت داده
  • 1 bit stop
  • بدون کنترل جریان

ذخیره تنظیمات سوئیچ

پیکربندی سوئیچ را می توان با استفاده از پروتکل های مختلف با کپی ذخیره کرد. من scp را ترجیح می دهم. مهم است که مسیر کاملاً مشخص باشد. برای یک مک با آدرس IP 192.168.140.157 ، کاربر kristian و تست رمز عبور باید دستور زیر را وارد کنید:

 کپی در حال اجرا-پیکربندی scp: // kristian: [email protected]/Users/kristian/ Switch-maschen-23 

بروزرسانی OS10

بروزرسانی OS10 را می توان با دستور "بارگیری تصویر" انجام داد. اگر به روزرسانی از مک بوک که در بالا توضیح داده شده است بارگیری شود و تصویر OS10 با نام "PKGS_OS10-Enterprise-10.5.0.1P1.433stretch-installer-x86_64.bin" بارگیری شود ، دستور زیر لازم است.

 scp: // kristian: [email protected]/Users/kristian/Downloads/PKGS_OS10-Enterprise-10.5.0.1P1.433stretch-installer-x86_64.bin 

برای نمایش وضعیت بارگیری ، دستور زیر را اجرا کنید.

 وضعیت تصویر 

برای مشاهده تصاویر بارگیری شده ، دستور زیر را اجرا کنید.

 dir image 

برای نصب تصویر بارگیری ، از دستور زیر استفاده کنید.

 image install image: //PKGS_OS10-Enterprise-10.5.0.1 P1.433stretch-installer-x86_64.bin 

با نصب زیر می توان با دستور زیر "وضعیت تصویر را نشان داد" پیشرفت نصب را بررسی کرد. پس از نصب موفقیت آمیز ، پارتیشن بوت باید تغییر یابد.

 آماده به کار سیستم boot 

وضعیت تصویر بوت را می توان با دستور زیر پرس و جو کرد.

 جزئیات بوت را نشان می دهد 

به محض به روزرسانی با موفقیت انجام شد ، سوئیچ باید سرانجام ، مجدداً راه اندازی شود. این کار با دستور "بارگذاری مجدد" انجام می شود. پس از شروع مجدد ، نسخه جدید OS10 باید بوت شود. این را می توان با دستور "نسخه نمایش" بررسی کرد.

تنظیم دامنه vlt

برای تنظیم دامنه vlt 2 روی سوئیچ با آدرس IP "192.168.140.83 ، که از طریق رابط" ethernet1 / 1 / 1 "و" ethernet1 / 1/2 با سوئیچ با آدرس IP "192.168.140.84" ، به خطوط پیکربندی زیر نیاز دارید.

 vlt-domain 2
 مقصد پشتیبان گیری 192.168.140.84
 کشف-رابط ethernet1 / 1 / 1-1 / 1/2 

برای تنظیم یک vlt با کانال vlt-port 3 برای یک صندوق عقب ، دستورات زیر را وارد کنید:

 رابط پورت-channel3
 توضیحات "نام vlt"
 خاموش نیست
 تنه حالت سوئیچپورت
 دسترسی سوئیچپورت vlan 3002
 mtu 9216
 vlt-port-channel 3 

به عنوان مثال برای افزودن رابط "ethernet1 / 1/3" به این vlt به دستورات زیر نیاز دارید:

 رابط ethernet1 / 1/3
 خاموش نیست
 حالت کانال 3 گروه فعال است
 بدون تعویض
 flowcontrol دریافت خاموش 

قطعاً سوئیچ دوم باید به همین روش پیکربندی شود ، اما آدرس IP در دامنه vlt باید بر این اساس تنظیم شود.

برای نمایش بعدی دامنه vlt 2 تنظیم شده و موفقیت کنترل شما دستور زیر را وارد می کنید:

 vlt 2 vlt-port-جزئیات 

را نشان دهید.