Dell OpenNetwork سوئیچ ها با OS10 است

دل در سال 2011 شبکه های Force10 را بدست آورد. از آن زمان به بعد ، نمونه کارها دل نیز سوئیچ های شرکت را شامل می شد. برخی از این سوئیچ ها از سال 2016 سیستم عامل مبتنی بر Debian Linux Linux را اجرا کرده اند.

OS10 از یک هسته استاندارد لینوکس استفاده می کند و از طریق رابط کاربری Abstraction Interface (SAI) از پروژه Open Compute امکان دسترسی به سخت افزار شبکه را فراهم می کند. پروژه ای که علاوه بر Dell توسط مایکروسافت ، فیس بوک ، Broadcom ، Intel و Mellanox پشتیبانی و مورد استفاده قرار می گیرد. این بدان معنی است که توسعه دهندگان دیگر نیازی به نگرانی در مورد سخت افزار سوئیچینگ در واقع مورد استفاده ندارند و می توانند به استانداردهای باز اعتماد داشته باشند.

سیستم OS10 اکنون بسیار بالغ است و تقریباً همان طیف وسیعی از توابع را با OS9 قبلی ارائه می دهد. دلیل کافی برای من این است که در چند ماه گذشته نگاهی دقیق تر به کلیدهای OS10 بیندازم و از آنها در پروژه های اول استفاده کنم. به خصوص از آنجا که این دستگاه ها از نظر قیمت بسیار جذابی هستند.

تجربه عملی من در سوئیچ ها بسیار مثبت است و می توانم آنها را در کل پیشنهاد کنم. با این حال ، یافتن اسناد و به روزرسانی ها در Dell دشوار است. بنابراین ، من در حال نوشتن برخی از اطلاعات و پیوندهای مهم هستم تا بتوانم همیشه آنها را در دسترس داشته باشم.

بارگیریهای به روزرسانی برای OS10 و سیستم عامل

به روزرسانی ها و سیستم عامل ها در وب سایت دل دشوار است. یافتن به روزرسانی ها در به اصطلاح Dell Digital Locker آسان تر است. اگر با کاربر خود وارد آنجا شوید ، به روزرسانی های OS10 را پیدا خواهید کرد ، مشروط بر اینکه محصولاتی با قرارداد تعمیر و نگهداری فعلی داشته باشید که OS10 را اجرا می کند.

جدیدترین سیستم عامل یا BIOS جدیدتر را می توانید در درایورها و بارگیریها در وب سایت دل برای برچسب سرویس یا نام مدل دقیق سوئیچ.

دسترسی به کنسول

تنظیمات پیش فرض دسترسی به کنسول به شرح زیر است:

  • 115200 baud rate
  • بدون برابری
  • 8 بیت داده
  • 1 bit stop
  • بدون کنترل جریان

صرفه جویی در تنظیمات سوئیچ

پیکربندی سوئیچ را می توان با استفاده از پروتکل های مختلف با کپی ذخیره کرد. من scp را ترجیح می دهم. مهم است که مسیر کاملاً مشخص باشد. برای یک مک با آدرس IP 192.168.140.157 ، کاربر kristian و تست رمز عبور باید دستور زیر را وارد کنید:

 کپی در حال اجرا-پیکربندی scp: // kristian: [email protected]/Users/kristian/ Switch-maschen-23 

بروزرسانی OS10

بروزرسانی OS10 را می توان با دستور "بارگیری تصویر" انجام داد. اگر به روزرسانی از مک بوک که در بالا توضیح داده شده است بارگیری شود و تصویر OS10 با نام "PKGS_OS10-Enterprise-10.5.0.1P1.433stretch-installer-x86_64.bin" بارگیری شود ، دستور زیر لازم است.

 scp: // kristian: [email protected]/Users/kristian/Downloads/PKGS_OS10-Enterprise-10.5.0.1P1.433stretch-installer-x86_64.bin 

برای نمایش وضعیت بارگیری ، دستور زیر را اجرا کنید.

 وضعیت تصویر 

برای مشاهده تصاویر بارگیری شده ، دستور زیر را اجرا کنید.

 dir image 

برای نصب تصویر دريافت شده ، از دستور زیر استفاده کنید.

 image install image: //PKGS_OS10-Enterprise-10.5.0.1 P1.433stretch-installer-x86_64.bin 

با نصب زیر "وضعیت نمایش تصویر" ، پیشرفت نصب مجدداً بررسی می شود. پس از نصب موفقیت آمیز ، باید پارتیشن بوت تغییر یابد.

 آماده به کار سیستم boot 

وضعیت تصویر بوت را می توان با دستور زیر پرس و جو کرد.

 نمایش جزئیات بوت 

به محض انجام به روزرسانی با موفقیت ، سوئیچ باید سرانجام ، مجدداً راه اندازی شود. این کار با دستور "بارگذاری مجدد" انجام می شود. پس از شروع مجدد ، نسخه جدید OS10 باید بوت شود. این امر می تواند با دستور "show version" بررسی شود.

تنظیم دامنه vlt

برای تنظیم دامنه vlt 2 روی سوئیچ با آدرس IP "192.168.140.83 ، که از طریق رابط" وصل می شود "ethernet1 / 1 / 1 "و" ethernet1 / 1/2 با سوئیچ با آدرس IP "192.168.140.84" ، به خطوط پیکربندی زیر نیاز دارید.

 vlt-domain 2
 مقصد پشتیبان گیری 192.168.140.84
 کشف-رابط ethernet1 / 1 / 1-1 / 1/2 

برای راه اندازی vlt با کانال vlt-port 3 برای یک صندوق عقب ، دستورات زیر را وارد کنید:

 رابط port-channel3
 توضیحات "نام vlt"
 خاموش نیست
 تنه حالت سوئیچپورت
 دسترسی سوئیچپورت vlan 3002
 mtu 9216
 vlt-port-channel 3 

به عنوان مثال برای افزودن رابط "ethernet1 / 1/3" به این vlt به دستورات زیر نیاز دارید:

 رابط ethernet1 / 1/3
 خاموش نیست
 حالت کانال 3 گروه فعال است
 بدون تعویض
 flowcontrol دریافت خاموش 

در سوئیچ دوم ، باید پیکربندی یکسان انجام شود ، به این ترتیب آدرس IP در دامنه vlt باید بر این اساس تنظیم شود.

به منظور نمایش بعدی دامنه پیکربندی vlt 2 و موفقیت کنترل شما دستور زیر را وارد می کنید:

 vlt 2 vlt-port-details 

show.