WebRTC VPN را برای مخفی کردن آدرس IP خود بی فایده می کند

WebRTC VPN را برای مخفی کردن آدرس IP خود بی فایده می کند

دسترسی به VPN اجاره ای یک روش محبوب برای پنهان کردن آدرس IP واقعی دستگاه شما است. این مزایای بیشماری دارد زیرا تعیین اشخاص و مکان کاربر برای اشخاص ثالث را دشوار می کند. از این طریق می توان از ردیابی IP در انجمن ها و geoblocking برای محتوای آنلاین جلوگیری کرد. اما به نظر می رسد بسیاری از مزایای این ویژگی مفید VPN برای بسیاری از کاربران به زودی ناپدید می شوند: نقض امنیتی که یک سال پیش کشف شد ، به وب سایت ها اجازه می دهد تا آدرس IP واقعی کاربر را از طریق درخواست های WebRTC به سرور STUN تعیین کنند – چه کاربر در اینترنت باشد. دسترسی به شبکه VPN کاملاً بی معنی است.

وقتی مزایا می شود معایب

WebRTC خود به هیچ وجه منفی نیست. این مجموعه ای از پروتکل های ارتباطی است که امکان برقراری ارتباط در زمان واقعی بین کاربران مختلف در همان صفحه وب را فراهم می آورد ، با سیستم های ارتباطی مستقیمی و ارتباطی که از طریق سرور باطن متصل نیست. به عنوان مثال ، امکان چت مستقیم با سایر کاربران در مرورگر ، تبادل پرونده و حتی برگزاری کنفرانس های ویدئویی بدون استفاده از پیام رسان فوری نصب شده در کامپیوتر امکان پذیر است. این امر باعث می شود ارتباط مستقیم بین کاربران ، به عنوان مثال ، شبکه های اجتماعی به مراتب کمتر دست و پا گیر شود. حقوق این فناوری توسط گوگل در سال 2010 خریداری شد ، بنابراین WebRTC اکنون کاملاً در مرورگر گوگل کروم محاصره شده است. نسخه های جدیدتر Opera و Firefox همچنین دارای رابط های WebRTC هستند و مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای ادغام WebRTC در Internet Explorer است. این واقعاً چیز مفیدی خواهد بود ، WebRTC برای کاربر ویژگی خاصی ندارد و خطرناک است: این صفحات وب است به طوری که آدرس IP کاربران کاربران از طریق Java Script برای شناسایی سرور STUN. از آنجا که این درخواست ها به طور مستقیم در مرورگر شما انجام می شوند ، از نقاب دسترسی VPN دور می شوید. آدرس IP تکثیر شده همیشه واقعی است. این بدان معنی است که وب سایت ها می توانند از WebRTC برای کشف آدرس های IP واقعی کاربران VPN استفاده کنند. این مسئله آسیب پذیری امنیتی بزرگی را در محافظت از حریم خصوصی معمولاً با ارزش از طریق VPN ایجاد می کند ، و در سرویس های پخش آنلاین ، چنین کدی باعث می شوند که عبور از قفل های خاص منطقه تقریباً غیرممکن شود. ] هنوز هیچ روش موثری برای جلوگیری از افشای آدرس IP خود توسط WebRTC وجود ندارد. اگرچه حتی در اکثر مرورگرها به جز Google Chrome امکان WebRTC غیرفعال است ، وب سایت های بیشتر و بیشتری برای عملکرد صحیح به ویژگی های این پروتکل های ارتباطی نیاز دارند. بنابراین مرور بدون WebRTC می تواند کیفیت را در تجربه مرور به خطر بیاندازد. علاوه بر این ، WebRTC نمی تواند به راحتی در Google Chrome غیرفعال شود. اگرچه نصب افزونه NoScript نیز می تواند کمک کند ، اما دارای معایب یکسان و حتی بیشتر از روش قبلاً ذکر شده است ، زیرا پلاگین های این نوع ، تمام اسکریپت های اجرا شده در مرورگر را کاملاً مسدود می کنند. افزونه هایی که قبلاً در دسترس بودند ، مخصوصاً برای مسدود کردن WebRTC ، فقط تا حد محدود کار می کنند و با استفاده از iframe می توان از آنها دور شد. روش دیگر ، لنگر دسترسی دسترسی VPN در تنظیمات روتر است به طوری که آدرس IP اختصاص داده شده به رایانه از ابتدا ارائه دهنده VPN باشد. با این حال ، خنثی کردن این عمل بسیار دشوار است ، و این باعث می شود آنها برای همه آن دسته از کاربران VPN که اغلب به سرور VPN تغییر می کنند ، مناسب نباشد. همچنین گفته می شود که در جامعه امنیت اینترنت صداهایی وجود دارد که می گویند این روش ممکن است مشکل را برطرف نکند. بنابراین توانایی کار در مورد آسیب پذیری محدود است و هرچه WebRTC در شبکه جهانی وب استاندارد تر شود ، پروتکل در دسترس کمتری می یابد. بنابراین ممکن است فقط قبل از اینکه آدرس های IP نقاب شده توسط دسترسی های VPN تنظیم شده توسط دستگاه منسوخ شوند ، موضوع زمان باشد.

شما می توانید آزمایش کنید که آیا وب RTC شما با Hidester Web RTC Test در حال نشت است

 Hidester web rtc ip test leak

Hidester rtc ipc leak test

عواقب

چنین پیشرفتی احتمالاً عواقب بسیار دور برای جامعه کاربران VPN خواهد داشت. اینها حداکثر زمانی شروع می شود که اپراتورهای Netflix و Co شروع به استفاده از WebRTC کنند تا کاربران VPN را از خدمات خود خارج کنند. همچنین ، تمام مزایای VPN مرتبط با مخفی کردن آدرس IP شخصی شما برای همیشه از بین می رود. ارائه دهندگان VPN قول داده اند که از راه حل این مشکل مراقبت کنند ، اما هنوز مشخص نیست که این امر تا چه حد امکان پذیر خواهد بود. از این گذشته ، نشت در این حالت در مرورگر خاص خود است. اما اگر ارائه دهنده VPN ایجاد کند ، پس برنده تست ما HideMyAss:

اطلاعات بیشتر درباره HideMyAss